Tüketici Hukuku

Tüketici hukuku tüketici şahısların, sağlık ve güveni hususunda parasal anlamda çıkarını savunan, edinilen malın kusurlu çıkması sonucu bunu tazmin eden, çevreyi tehlikelerden koruyucu önlemleri alır. Gerçek ve tüzel kişilere hizmeti veren büromuzda siz değerli danışanlarımıza hizmet vermekteyiz. Alanında uzman deneyimli, donanımlı avukatımız sayesinde hak arayışında kazanan taraf olmak için sizlere hizmet veriyoruz. Tüketicilerin sağlığı ve güvenliği 1995 yılı TBMM’de kabul edilen 4077 sayılı kanun gereğince ekonomik çıkar, kamu yararının gözetilmesi, zararların tazmin edilebilmesi ve eğitici tedbirlerin alınması, çevreye zarar veren ürün üretimine kısıtlama getirilmesi gibihükümler ile tüketiciyi koruyan hukuki düzenleme yapılmıştır.

 

Tüketici Hakları Konusu

Tüketicinin korunması hususundaki bu kanun çerçevesin de tüketici hakları konusunda yapılan bilinçlendirilme eğitimleri ile birlikte tüketici hakları konusunda sizleri bilgilendiriyor, hak arayışında yanınızda bulunuyoruz. Ayrıca Avrupa Birliği asgari düzeyde tüketici hakları konusunda usulleri belirlemiştir. Bu usuller çerçevesinde üretici, satıcı ve tüketicinin yapması gerekenler bellidir. Siz değerli danışanlarımıza tüketici hukuk ve hakları konularında büromuza teşrifleriniz halinde sizleri bu konu ve daha fazlası için bilgilendirebilir, donanımlı avukatımızın hukuki tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Kanunlarca koruma altına alınmış tüketici hakları sonucu; ülke ekonomisi, sağlık, güvenli ticari hayat sağlanır ve haklar güvence altına alınmıştır.

Uzman Avukatlık Hizmeti

Hukuk bürosu olarak bizler siz değerli danışanlarımıza tüketici hakları konusunda detaylı bilgi veriyor ve hak davalarınızda vekilliğinizi üstlenerek danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tüketici hukuku ile ilgili davaların birçok farklı çeşidi olmak ile birlikte sizlere tüketici hakları ve davaları hususunda verdiğimiz dava hizmetlerinden birkaçını siz danışanlarımıza sıralayalım. Bunlar; abonelik sözleşmesi, ayıplı maldan doğan, kapıdan satış, devre tatil, garantili mal, kredi kartı sözleşmeleri, konut firmaları sözleşmeleri gibi bu konularda doğan tüketiciyi hak kaybına uğratan ve mağdur eden durumlar için açılan davalarda sizlerin hak arayışında yanınızdayız. Savunuculuğunuzu tecrübeli ve alanında yetkin avukatımız ile yapabilmekteyiz. Alanında uzman avukatımız ve yetkin ekibi ile siz danışanlarımıza borçlar hukuku, tüketici hakları korunması kanunu, tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemelerinde görülen davalar gibi konularda hizmet vermekteyiz.